piątek, 26 lipca 2013

Rozdział 1

Tabula Rasa-You exist
but do you live?

Rozdział 1 Przed wami ;) Wiem, ze krótko ale mimo wszystko mam nadzieję, ze się spodoba :)

Kolejne deszczowe popołudnie i kolejne zebranie Zakonu Feniksa. Ku rozpaczy pani Weasley nawet Ginny i Ron do niego dołączyli. Wszystko to dlatego, że trwała wojna, a oni potrzebowali jak najwięcej ludzi do pomocy, bo powoli ten cały bałagan zaczął im się wymykać spod kontroli. Voldemort atakował coraz częściej i coraz brutalniej, a oni nie mogli nic z tym zrobić mimo iż Snape ostrzegał ich przed kolejnymi wyskokami Czarnego Pana. Tak na prawdę większość ludzi zaczęła tracić wiarę w wygranie tej wojny, ponieważ Voldemort jest zbyt potężny i ma zbyt wielką armię. Jedynie nieliczni pozytywnie patrzyli na tę całą sytuację. Mówili "Wygramy! Na pewno. Póki Potter i Dumbledore żyją jest dla nas jeszcze jakaś nadzieja". Jednak nawet w tych osobach powoli zasiewały się wątpliwości . W kwaterze głównej Zakonu atmosfera była ponura i zaczynało się robić coraz nieprzyjemniej z powodu Moody'ego. Były auror wciąż miał jakieś podejrzenia odnośnie "pracy" swojego wroga- Severusa Snape'a. Nie było spotkania na którym Szalonooki by się nie przyczepił do starego nietoperza.
-Dlaczego mamy wierzyć w to, że Wewnętrzny Krąg zaatakuje akurat wtedy? Jaką mamy co do tego pewność?- Kłócił się Alastor
-Wy nie musicie w to wierzyć, wystarczy że to zaakceptujecie.A pewność macie 100%-tową .- Odparł spokojnie Mistrz Eliksirów mając cichą nadzieję iż jego "przeciwnika" to zniechęci. Jednak jak to w życiu bywa nie zawsze jest tak jak byśmy chcieli. Zamiast ostudzić jego zapał Postrach Hogwartu  tylko sprowokował go do dalszej dyskusji.
-Mamy wierzyć byłemu Śmierciożercy??!! Chyba kpisz!
-Mówię całkiem poważnie Moody.
-No to wyobraź sobie, że nie zaakceptuję Twojego planu, póki nie poznam jego szczegółów Ty tchórzliwy zdrajco!!!-Wykrzyczenie tego Snape'owi prosto w twarz zaraz po wyrażeniu swoich wątpliwości co do jego planu nie było najrozsądniejszą rzeczą jaką były auror zrobił. O ile poprzednio Severus był spokojny, o tyle teraz daleko mu było do tego stanu. Jego twarz wykrzywiona w groźnym grymasie, a oczy patrzące z lodowatą furią, nie były najprzyjemniejszym widokiem, za to z całą pewnością zaliczały się do najstraszniejszych rzeczy na świecie.
-Jak mnie nazwałeś??!!- Jako, że Szalonooki uświadomił sobie wreszcie z kim ma do czynienia i co powiedział nie był zbyt skory do odpowiedzi Opiekun Slytherinu ponowił swoje pytanie. - Pytam jak mnie nazwałeś o wszechwiedzący aurorze! Co jest ogłuchłeś??? Czy może demencja starcza??Masz wątpliwości co do mojej lojalności więc może ja je zniweluje. Byłem, jestem i będę wierny Dumbledore'owi i nie obchodzi mnie Twoje zdanie, jeśli jednak będziesz miał problem z wielką chęcią pomogę ci go rozwiązać!!!- Warczał rozwścieczony. Dumbledore postanowił uspokoić Snape'a  nim dojdzie do tragedii. -Severusie! Spokojnie. Alastorze przyjacielu, mam do Severusa pełne zaufanie i wiem, że mnie nie zdradzi. Dość!!-Zagrzmiał słysząc mamrotanie Moody'ego.-Koniec dyskusji.....- Chciał powiedzieć coś jeszcze ale Artur Weasley pociągnął go za rękaw i wyszeptał : Albusie są wieści z Ministerstwa Magii. Wygląda na to , że  mamy teraz o wiele poważniejszy problem niż ich kłótnie.

O mnie :D

Hej wszystkim. Mam na imię Marianna i jestem początkującą pisarką. Moje hobby to czytanie,jazda na deskorolce i oczywiście pisanie ;) Jestem dziewczyną, która zawsze ma głowę w chmurach i nie da się ze mną czasami poważnie porozmawiać. Moim mottem są słowa :Idź przed siebie, nie patrz w tył, nie bój się co ludzie o Tobie myślą liczy się Twoje zdanie. Mojego autorstwa. Oprócz pisania opowiadań lubię też tworzyć wierszyki. Moim marzeniem jest przeprowadzić wywiad z Tomem Feltonem (filmowy Draco Malfoy) i wydać książkę. Jeśli ktoś będzie miał pytania, albo będzie chciał coś zaproponować zapraszam.
Mój fb. :https://www.facebook.com/marianna.pozniak.1, na e-mail : Szalona.poetka.marianna@wp.pl. Lub na oficjalny fanpage bloga   https://www.facebook.com/pages/Tabula-Rasa-Egzystujesz-ale-czy-%C5%BCyjesz/330189513782613?skip_nax_wizard=true
Co do bloga będzie on o parringu Dramione a w tle wojna, kłótnie i spiski.

Pozdrawiam
Marianna Malfoy